Rodzice Bronisławy Ujma Gawęda

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43219 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Antoni Olczyk
Faktycznie, dziwne że nie ma zapisów chrztów tych trzech braci - może zapisano ich w Truskolasach? Na razie znalazłem akt zgonu 45-letniego Urbana Olczyka w 1822 (ale wiek w aktach zgonu zawsze był bardzo orientacyjny):

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...362536401&cc=2115410

Nie mamy zatem informacji, czyimi byli synami.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #43221 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Antoni Olczyk
Jest zgon (7 I 1817) Pawła Olczyka, lat 46, urodzonego w Zwierzyńcu, zamieszkałego w Opatowie, syna Józefa i Reginy, czyli potwierdza się to, co pisałem wcześniej. Zapisano to w parafii kłobuckiej:

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...362536401&cc=2115410

A tu jego ślub 3 VIII 1800 z panną Julianną, która  była jego drugą żoną - napisano viduus, czyli wdowiec:

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...363098601&cc=2115410

Jej nazwisko inne niż w akcie zgonu męża, ale często wtedy bywały nazwiska podwójne (przydomki).
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43224 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Antoni Olczyk
Witam,
wszystko się zgadza, chociaż nie do końca Panie Rafale. 
Grzegorz Olczyk syn Józefa Olczyka i JADWIGI Sośniak rodzi się w 1809 roku.
Pierwsze dziecko Józefa Olczyka i REGINY Sośniak rodzi się jak podawałem wcześniej w 1770 roku.
Według aktu ur. Grzegorza jego ojciec Józef Olczyk to rocznik 1779, matka Jadwiga Sośniak 1777
Urban rocznik 1777, Paweł 1771 - to wyklucza tym samym aby ich rodzicami byli Józef Olczyk i Jadwiga Sośniak!
Chyba, że Józef Olczyk/Jadwiga Sośniak i Józef Olczyk/Regina Sośniak to nie te same osoby?

Pozdrawiam
G.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43225 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Antoni Olczyk
Wiek osób występujących w ówczesnych aktach bywał bardzo przybliżony (czasem nawet 10-15 lat w obie strony), nie można się nim do końca kierować. Również nazwiska rodzin chłopskich dopiero się kształtowały i te same osoby mogły występować pod dwoma, czasem nawet trzema nazwiskami. U mnie np. ten sam przodek raz nazywa się Pala, innym razem Michalik. Imiona też czasem mylono - mam np. w drzewie Elżbietę-Helenę (Ela vs. Hela) i Apolonię-Paulinę (oba imiona w zdrobnieniu Pola). O rocznikach Pawła i Urbana można będzie powiedzieć, jak znajdzie się ich akty chrztu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #43934 przez Emilia Popa
Rodzice Bronisławy Ujma Gawęda was created by Emilia Popa
Witam, poszukuję informacji o rodzicach oraz dziadkach Bronisławy Ujma. Bronisława najprawdopodobniej urodziła się około 1885 i po mężu przyjęła nazwisko Gawęda(jej mąż to Jan Gawęda z Pierzchna). O jej rodzicach wiem tyle, że tata nazywał się Antoni Ujma a mama z domu najprawdopodobniej Organa(nie znam jej imienia). Mieszkali oni na Pierzchnie należącego do parafii Kłobuck. 
The following user(s) said Thank You: Piotr Kulesza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie