Myszków /Mijaczów/ i majątek Wysoka

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1930 przez Michał Kitala
Replied by Michał Kitala on topic Odpowiedź:Myszków /Mijaczów/ i majątek Wysoka
Poniższa mapa ( Chrzanowski, Wojciech (1793-1861), Karta dawnéj Polski z przyległemi okolicami krajów sąsiednich według nowszych materyałów na 1:300000, wydana Paryż 1859 ) , karta XXXI ( Olkusz) , powinna trochę pomóc, rzeczywiście są na niej w tym rejonie dwie miejscowości o nazwie Wysoka ( jedna w rejonie -Wiesiółka, Mierzejowice, Wieruszów, Rokitno) a druga w okolicy : Żarki- Przybynów, Maszczyk, Jaroszów, Lgota Koziegłowska . Jak na razie tylko te dwie miejscowości o nazwie Wysoka widzę ... zawsze bystrzejszym okiem , można poszukać kolejnych o ile są ...

Podaję link do mapy ( z suwaka na dole gdzie widnieje zakładka KARTA ZBIOROWA , PROSZĘ WYBRAĆ : karta XXXI pt. Olkusz)

kpbc.umk.pl/norestr/mapy/mapy-bn/index.html


Pozdrawiam

MK

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2381 przez Michał Kitala
Replied by Michał Kitala on topic Odpowiedź:Myszków /Mijaczów/ i majątek Wysoka
Reasumując, i za pewne kończąc już ostatecznie ten wątek forum TGZC , z 95 % pewnością można powiedzieć , że chodzi o Wysoką koło Chruszczobrodu i Wiesiółki .

Dlaczego tak sądzę . Tekst prezentowany poniżej , przedstawia / deskrybuje/opisuje fabryki według kryterium geograficznego czyli wg. danego kierunku azymutu . Tak więc należy zestawić poniższe dane z załączników, które w mojej ocenie , jak napisałem , dają pewność , że chodzi o Wysoką k./Chruszczobrodu i Wiesiółki






Uważam , że ten temat można ostatecznie zamknąć i odłożyć ad acta .

MK

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2382 przez Stefan Pliś-Marszycki
Replied by Stefan Pliś-Marszycki on topic Odpowiedź:Myszków /Mijaczów/ i majątek Wysoka
Nawet na 100%.Mam już akt małżeństwa syna Schajera.Pan młody urodzony w Wysokiej parafii Chruszczobród.
Stefan

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie