Aktualnie indeksowane parafie.

Więcej
6 lata 4 tygodni temu #33251 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Zabieram się za indeksowanie najstarszych ksiąg chrztów z parafii Koziegłówki 1595-1642, ale proszę sobie zdawać sprawę z ograniczeń. Nie wszystko da się odczytać, gdyż niektóre zapisy są mocno wyblakłe. Czasem brak nazwisk, jest zapis typu Małgorzata, córka Jana i Zofii z Rzeniszowa - pewnie wtedy nie wszyscy jeszcze mieli nazwiska. Tylko przy nielicznych zapisach dotyczących rodzin szlacheckich pojawia się nazwisko panieńskie matki. To czas, kiedy dopiero tworzą się zasady polskiej pisowni - nie ma jeszcze w nazwach własnych polskich znaków diakrytycznych, ani dwuznaków typu "cz", "sz". "sz" jest zwykle zapisywane przez "ß". Większość nazwisk występuje w tej parafii w późniejszych czasach, więc myślę, że najprościej będzie jednak, jak podam ich współczesne brzmienie, a w nawiasie oryginalny zapis z rękopisu.
Zauważam też jeszcze jedno ciekawe zjawisko. W innych parafiach najstarsze zapisy mają na ogół formy podstawowe, np. Kozioł, Nowak, Koluch a dopiero potomkowie przyjmowali formy zdrobniałe Koźlak, Nowaczyk, Koluszczyk. W Koziegłówkach jest inaczej - formy na początku XVII wieku są najczęściej zdrobniałe, np. Pikulik, Wronka, a ich potomkowie na przełomie XVIII i XIX wieku nazywają się Pikuła, Wrona.
The following user(s) said Thank You: Tomasz Kukuła, Maria Nowicka-Ruman, Michał Mugaj, Malwina B., Michał Maszczyk, Mariusz Kaczmarek, Marek Golachowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 tygodni temu #33261 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam.

Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki zgonów z parafii w Konopiskach, z lat 1769 - 1790

Teraz będę indeksował też metryki zgonów z tej parafii, za lata 1745 - 65.

Pozdrawiam
Stanisław
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Tomasz Kukuła, Jerzy Bartnicki, Maria Nowicka-Ruman, Michał Mugaj, Michał Urbaniak, Izabela Biś, Marek Golachowski, Angelika M

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #33310 przez Roman Kempa
Replied by Roman Kempa on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Wysłałem indeksy urodzeń parafii Truskolasy za lata 1907 - 1917
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Danuta Blachnicka-Łebek, Maria Nowicka-Ruman, Michał Mugaj, Michał Urbaniak, Rafał Molencki, Marek Golachowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu - 6 lata 3 tygodni temu #33324 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam.

Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki zgonów z parafii w Konopiskach, z lat 1745 - 65

Teraz będę indeksował metryki urodzeń z tej parafii, za lata 1678 - 1766.

Pozdrawiam
Stanisław
Ostatnia6 lata 3 tygodni temu edycja: Stanisław Jegier od.
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Danuta Blachnicka-Łebek, Tomasz Kukuła, Jerzy Bartnicki, Maria Nowicka-Ruman, Michał Mugaj, Joanna Pączek, Izabela Biś, Rafał Molencki, Marek Golachowski and 1 other people also said thanks.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #33358 przez Andrzej Olszewski
Replied by Andrzej Olszewski on topic Aktualnie indeksowane parafie.
geneteka.genealodzy.pl/ prosze sprawdzic bo Zabrze jest w genetyce

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 5 dni temu #33478 przez Teresa Cybulska
Replied by Teresa Cybulska on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Wysłałam indeksy zgony parafii Mstów 1901-1917

Teresa
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Michał Mugaj, Joanna Pączek, Izabela Biś, Rafał Molencki, Marek Golachowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie