Ukraińskie i niemieckie ślady w regionie częstochowskim.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11590 przez Beata Bielecka
Tylko - jak mi się zdaje (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) - z Ukrainy w większości wypadków uciekali lub byli wywożeni (II Wojna Światowa) przede wszystkim Polacy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11591 przez Joanna Tomżyńska
Replied by Joanna Tomżyńska on topic Ukraińskie i niemieckie ślady w regionie częstochowskim.
Dziękuję bardzo, zainteresowała mnie ta informacja o wymianie studentów z Ukrainą, to w zasadzie pierwszy "ukraiński ślad".
Wybiorę się na uczelnię po więcej szczegółów.
Niemców w zasadzie ogarnęłam.
Dziękuję bardzo za pomoc.
Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11598 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Ukraińskie i niemieckie ślady w regionie częstochowskim.
Jest udokumentowana obecność Ukraińców w Częstochowie, "Petlurowców". Mieszkali w barakach na Stradomiu.
Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy - koperta: "Ukraińcy w Częstochowie".

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11601 przez Krzysztof Szczepanik
Replied by Krzysztof Szczepanik on topic Ukraińskie i niemieckie ślady w regionie częstochowskim.
Artykuł dotyczący szkolnictwa i wymiany troche zawarte jest historii czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,14250757,Osiemdziesieciu_gosci_z_Ukrainy_bedzie_sie_u_nas_uczyc.html

Fennixx

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #12215 przez J K R

Joanna Tomżyńska napisał: Jestem już "starym" genealogiem , a mam problem z tematem.
Muszę w dość krótkim czasie opracować program pobytu (5 dni), w Częstochowie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ślady ukraińskie i niemieckie.
Jeden dzień to Oświęcim, ale pozostałe muszę spędzić w Częstochowie.
Na czym polega mój problem?
Jeśli jest to zwiedzanie Jasnej Góry, to nie może być takie typowe, jak zwykle, ale związane z tematem, np. obrazy , nazwiska, rzeźby- wszystko na temat.
Proszę o wskazówki. Każda może okazać się dla MNIE BEZCENNA.
Cokolwiek, zakłady przemysłowe, eksponaty w muzeach związane a tym tematem, nazwy ulic itp.
Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.
Joanna


Może trochę późno ale dodam dwie miejscowości osadnictwa pruskiego Puszczew i Węglowice oraz w tej miejscowości cmentarz (kirhof).

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie