Lustracja Ziemi Wieluńskiej 1790 - Parafia Parzymiechy i Danków

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24209 przez Wojciech Orzeszyna

Jan Sobera napisał: Witam, mieszkam w Opolu, pochodzę z Parzymiech. Z AGAD z Warszawy wypożyczyłem mikrofilmy 12359, 12360, 12361, 12362 zawierające wspomniane przez Pana parafie. Nie ma w nich Dankowa.
Koszt wypożyczenia to tylko koszt przesyłki w obie strony. Mikrofilmy są nędznej jakości ale czytelne.
Pozdrawiam.


Czekam własnie na przysłanie mi właśnie tych mikrofilmów (już 3. tydzień). Może ma Pan sfotografowany spis ludności z parafii Praszka? Szczególnie chodzi o wsie Długie, Gana, Kowale i nazwiska Orzeszyna i Mistygas

orzech

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24211 przez J K R
A nie pochodził czasem z Truskolas?
1835 Truskolasy 20 Mietelski Wincenty

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24226 przez Marek Mietelski
J R
przodek mój mieszkał w Truskolasach i tam zmarł w.1835 r.żył 80l.zrodzony z Mietelskich imion nieznanych.
Kolega z forum genealogicznego napisał że mógł przybyć do Truskolas miedzy 1792-1798r.bo przy lustracji tych ziem nie ma nazwiska mojego przodka.
Wincenty Mietelski za żonę miał Rozalię z Kieców,nazwisko Kieca występuje w parafii Wójcin(Wujcin)
koło Wieruszowa(być może jakieś kumoterstwo) ,na początku XIX w. jak już pisałem w Wujcinie umiera Wawrzyniec Mietelski,umiera też córka Wawrzyńca.
XIX w.nazwisko Mietelski pojawia się w miejscowościach koło Wieruszowa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32237 przez Hanna Stochnialek
Napotkałam Stanisława Metelskiego w Starokrzepicach. W 1741 urodziła mu się z Brygidy Filak nieslubna córka Anna. Więcej razy się nie pojawia.
The following user(s) said Thank You: Marek Mietelski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32239 przez Marek Mietelski
Witam

Nazwisko Metelski też występuje ,mój pradziadek Antoni Mietelski,w akcie ślubu był zapisany jako
Mytelski .Być może to mój krewny?

Dziękuję
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie