Jan Kiepura

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17749 przez Tea Åkerlund
Replied by Tea Åkerlund on topic Jan Kiepura
Witam.
Ja czytalam reportarz Pana Zbigniew Czarnoty ktory opowiadal o calej rodzinie Kiepura.Mama Janka pochodzi z Mstowa/Czestochowy ojciec byl rytualnynego rzezaka zydowskiego.Wiele inych informacji o rodzinie kiepurow bylo opisane w 2009r w miesienczniku Newsweek.Caly ten reportarz posiadam.
Pozdrawiam i zycze milego wikendu w gronie rodzinym Tea.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17761 przez J K R
Replied by J K R on topic Jan Kiepura
Reportaż to był napisany ale przez Violettę Ozminkowski z opowieści już liczącego 91 lat, chorego na astmę Zbigniewa Czarnotę.

Pozdrawiam JKR.
The following user(s) said Thank You: Tea Åkerlund

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17779 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Jan Kiepura
Żałuję, że obejrzałam zdjęcie domu na ul. Majowej.Z lat dziecięcych ( lata pięćdziesiąte ub. wieku ) zapamiętałam go jako zadbany. Takie wrażenie zostawił w pamięci ośmiolatki. A bywałam tam często, ponieważ na parterze mieszkali moi dalecy krewni. Mieszkałam wtedy na ul. Nowopogońskiej, tuż przy Majowej. Ale to mniej istotne.
Mam pytanie do osób zajmujących się rodziną Kiepurów. Czy posesja przed "domem" Kiepury, ( chodzi mi o dom z zielonymi oknami ) ma jakiś związek z tą rodziną? Na tej posesji w latach pięćdziesiątych funkcjonowała piekarnia, a ojciec Jana był przecież piekarzem. Czy ktoś sprawdzał księgi hipoteczne?

Urszula Ratman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #17787 przez J K R
Replied by J K R on topic Jan Kiepura
Witam.

Nie ma się co dziwić Pani Urszulo, proszę sprawdzić sobie zapisy praw konserwatora zabytków co do obiektów znajdujących się pod jego jurysdykcją oraz obszar jaki w związku z tym pozostaje pod jego zarządem co do remontów, budowy itp. oraz dodatkowo plan przestrzennego zagospodarowania tych obszarów a zobaczy Pani jak daleko posunięta jest ingerencja urzędników we własność prywatną a tym samym jakie musi pokonać "schody" ewentualny inwestor i dlatego jest tak jak jest.

Ojciec Jana miał piekarnię ale w latach międzywojennych, nosiła nazwę "LECH" i znajdowała się przy ul. Miłej 4. Budynek ten (podejrzewam), że jest właśnie tą piekarnią tylko obecna nazwa ulicy jest inna. "Kupił przecież dom wraz z piekarnią". W latach 50 XX wieku Franciszek już nie żył, zmarł w Krynicy 02.02.1951 r., gdzie mieszkał od połowy lat 30 XX wieku i być może wtedy też sprzedał wspomnianą posesję.

Ksiąg hipotecznych nie sprawdzałem.

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia9 lata 2 miesiąc temu edycja: J K R od. Powód: błąd

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17799 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Jan Kiepura
Ulica Miła to obecnie Jana Kiepury w dzielnicy nazywanej Stary Sosnowiec, boczna od Alei Mireckiego. Jedna strona obecnej ul. Jana Kiepury jest zabudowana kilkupiętrowymi kamienicami.Być może w głębi którejś z posesji znajdowała się piekarnia. Całą drugą stronę tej ulicy zajmował zakład, jeśli dobrze pamiętam, Metalchem.
Piekarnia, o której poprzednio wspominałam znajdowała się na rogu ul Nowopogońskiej i ul. Majowej.
Urszula Ratman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17820 przez Anna Urgacz-Szczęsna
Replied by Anna Urgacz-Szczęsna on topic Jan Kiepura
Kamieniczka na Miłej, własność Kiepurów, została wyburzona w latach 70. Kiedy Władysław był w Sosnowcu w tym czasie, nie wykazywał zainteresowania domem rodzinnym, który zresztą miał obciążenia hipoteczne.
Ulica Majowa, gdzie Kiepurowie tylko wynajmowali mieszkanie i gdzie przyszły na świat ich dzieci, Jan i Władysław, mieści się w zupełnie innej części Sosnowca i do stoi do dziś.
Ta piekarnia na rogu Nowopogońskiej, to raczej przypadek.

Pozdrawiam serdecznie z Sosnowca
Ania

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie