Do Pana Piotra Lisa

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #27772 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic
Witam,
kolejne moje ogromne podziękowania dla Pana!
Czy chodzi o "Bodzanowice – wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie oleskim,
w gminie Olesno"
Czy dostępne są gdzieś on - line akta metrykalne Bodzanowic? Na szukajwarchiwach.pl są tylko z lat 1870 i 1880 wybiórczo.
Przejrzałem też akta urodzenia z Dankowa pod kątem Piotra Heluszki i w 1805 roku nie odnalazłem Piotra.
Ma pan jakiś namiar na ten akt ur.? Małe sprostowanie: Jan Heluszka (s. Piotra i Anny Koniecznej) rodzi się 14 (nie 15) czerwca 1856r. W latach 1853 (ślub Piotra i Anny)-1857 (śmierć Piotra) nie ma faktycznie innych dzieci Piotra i Anny.

Pozdrawiam
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #27773 przez Piotr Lis
Replied by Piotr Lis on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic
Metrykalia z parafii Bodzanowice (pow. oleski) dostępne są tylko na mikrofilmach mormonów lub bezpośrednio w kancelarii parafialnej.

Tutaj akt chrztu Piotra Heluszki:
familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT-DRK...362865001&cc=2115410

w zainteresowaniach: Lis i Heluszka (Iwanowice, później Rębielice Królewskie), Włodarczyk, Sabat, Tronina (Rębielice Królewskie)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #27774 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic
Dziękuję za akt chrztu Piotra Heluszki. Urodzony 27 (vigesimo septima ) lipca 1805
Metrykalia z I połowy XIX wieku w kancelarii parafialnej? W parafii z tego co mi wiadomo są z ostatnich stu lat. Czy te z I połowy XIX wieku są w AP? (postaram się dowiedzieć).

Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #27775 przez Piotr Lis
Replied by Piotr Lis on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic
Znam parafie, w których przechowywane są metrykalia z XVIII wieku, więc to nic dziwnego.

Opieram się na informacjach z linku:
www.genealodzy.czestochowa.pl/forum/foru...lne/5577-bodzanowice

W AP w Częstochowie są tylko akta cywilne (od 1874 roku). Mikrofilmy mormonów były robione w Archiwum Diecezjalnym w Opolu, ale chyba z duplikatów. Unikaty wciąż mogą być w parafii.

w zainteresowaniach: Lis i Heluszka (Iwanowice, później Rębielice Królewskie), Włodarczyk, Sabat, Tronina (Rębielice Królewskie)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #27776 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic
Dziękuję Piotrze.
Tutaj akt ślubu Fabiana Heluszki i Magdaleny Leszczyńskiej

familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GP4...363098601&cc=2115410

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28303 przez Patryk But
Replied by Patryk But on topic Zagadka Koniecznych z Iwanowic

Maria But napisał: Witam
Anna Haluszka nie leży w kręgu moich poszukiwań, chciałam tylko pomóc.
Jeżeli chodzi o nazwisko GISZKA to jest córka wspomnianego wcześniej Antoniega But .Przybyła z ojcem jako wdowa z dwójką dzieci - jednego syna traci w 1873 r. a drugi Ignacy żeni się w 1902 r. z panną Antczkówną i ślad po nich się urywa...Zaciekawiła mnie ta informacja o parafii Drużbin k/Poddębic próbowałam trochę poszukać ale nic z tego nie wyszło.Gdyby Pan sobie coś przypomniał to proszę o podanie w którym roku/byłoby łatwiej szukać/
Panie Grzegorzu mam jeszcze jedno pytanie : czy orientuje się Pan kto dobrze zna parafię Miedźno?M.But


Dzień Dobry,
Pani Mario chyba będziemy mogli sobie pomóc w sprawie rodziny BUT , bardzo proszę o kontakt mailowy - cashuuu@gmail.com (cashuuu (at) gmail (.) com)

Pozdrawiam
P.But

P. But

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie