szukam rodziny Pianka z Mstowa

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #31021 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic szukam rodziny Pianka z Mstowa
Dodam jako ciekawostkę, ze Wincentego narysował podczas procesu Zygmunt Badowski. Bardzo ciekawy (i dobry) artysta. Mieszkał od. ok. 1910 r. w Warszawie przy ul. Foksal. Szukam genealogicznych śladów artysty - ewentualnego pokrewieństwa z Badowskimi spod Jasnej Góry.
The following user(s) said Thank You: Ewelina Biernacka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31368 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic szukam rodziny Pianka z Mstowa
Witam,
Chciałabym się podłączyć do poszukiwań Pijanków.
Nie mogę odnaleźć aktu małżeństwa Tomasz Pijanki ( pisane również Pianka Pjanka Piianka Pjianka) z Elżbietą Olesiak. Jak również nie mam ich aktów zgonów
Najprawdopodobnej ich pierwszym dzieckiem był Andrzej urodzony 1822 rok.
Posiadam tylko akt urodzenia Tomasza.

Z góry dziękuję za poświęcony czas .
Basia Bożek-Pattern

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #31945 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic szukam rodziny Pianka z Mstowa
Co za szczęście mnie dziś spotkało! Pytałam Państwa o Tomasza i Elżbietę Pijanków. Odnalazłam ich! Okazało się że Tomasz był pastuchą bydła i dość często się przemieszczał.Elżbieta zmarła w Basinie parafii Izdebno.Tomasz ożenił się ponownie ale po 7 latach znowu był wdowcem i zawarł trzeci związek małżeński w parafii Błonie.Nie mam zgonu Tomasza ale już wiem mniej więcej gdzie go mogę odnaleźć. Te wszystkie miejscowości znajdują się niedaleko Warszawy! Nigdy nie wpadłabym na ten pomysł aby szukać ich tak wysoko! Jaką drogę musieli pokonać z parafii Mstowskiej to tylko oni wiedzą!
Jestem niezmiernie wdzięczna TYM WSZYSTKIM którzy zajmują się indeksacją. Sama staram się indeksować i wiem ile czasu mi to pochłania.Bez nich-nas szukanie przodków byłoby nie niemożliwe ale ogromnie pracochłonne i wymagałoby o wiele więcej czasu!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #31948 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic szukam rodziny Pianka z Mstowa
gratuluję!
wiem jaka to radość jak cos znajdziemy z przeszłości!!:) :) :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #31949 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic szukam rodziny Pianka z Mstowa
Bardzo dziękuję! Jeszcze mam kilka osób o których nie mogę nic znaleźć ale mam jakiś punkt zaczepienia!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #31955 przez Jerzy Molski
Replied by Jerzy Molski on topic szukam rodziny Pianka z Mstowa
Mam w drzewie małżeństwo zawarte w Kłomnicach (Mstów blisko) 13 listopada 1808 r, pomiędzy Małgorzata domo Pianka Owczarzówną ur. ok 1788 r.(wiek szacunkowo na podstawie aktów urodzenia dzieci) z Grzegorzem Szymczykiem, ur. 11.03.1783 Zdrówka , par. Borowno, s. Izydora i Magdaleny Zasępa. Małżeństwo mieszkało w Kłomnicach, mieli co najmniej 10-ro dzieci.
Od połowy XVIII w, Piankowie mieszkali w Rędzinach. W XIX w. w Bartkowicach, Konarach, Skrzydlowie, Zawadzie i rzeczonych Kłomnicach.
jem5@wp.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie