Łosiewicz, Juzinkiewicz

Więcej
6 lata 4 tygodni temu #33307 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Łosiewicz, Juzinkiewicz
czy to ten Miron?
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 tygodni temu #33308 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Łosiewicz, Juzinkiewicz
w 1914 umiera Regina zam,Huta Stara a ur. w kaliskim.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 tygodni temu #33309 przez Bożena Staniek
Replied by Bożena Staniek on topic Łosiewicz, Juzinkiewicz
Dziękuję za załączniki. Tak, to ten Miron, brat mojego dziadka. Jego nazwisko jest na pomniku na Kulach i o nim wiem sporo. Absolutną nowością jest dla mnie natomiast informacja o Reginie. Myślałam, że było 4 synów i 1 córka. Okazuje się, że była jeszcze jedna, najstarsze dziecko Zofii i Władysława, w dodatku urodzone w Kłodawie. Jestem w szoku. Bardzo dziękuję, to nowy trop! Władysław zmarł 16. 04. 1928 (według aktu zgonu z USC). Nie wiem, gdzie wtedy mieszkał i do jakiej parafii należał.

Bożena

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 tygodni temu #33311 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Łosiewicz, Juzinkiewicz
zostaje jeszcze parafia św.Rodziny ale to już na miejscu trzeba sprawdzić.Metryki kościelne sa pelniejsze w treści.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #33326 przez Bożena Staniek
Replied by Bożena Staniek on topic Łosiewicz, Juzinkiewicz
Znalazłam akt zgonu prababci, sporządzony w Parafii św. Rodziny w 1932 roku. Jeśli chodzi o akt ślubu tropy powadzą do Wielkopolski lub w łódzkie, bo tam urodziła się prababcia (Kwiatkowice) i pradziadek (Kościelec w Wielkopolsce). Najstarsza córka i być może również drugie dziecko - w Kłodawie. Dopiero później pojawia się Mstów, Poczesna, Częstochowa. To rodzina mojego dziadka ze strony ojca.
Co ciekawe, moi pradziadkowie z drugiej strony (babci ze strony ojca) też pochodzą z Wielkopolski i też do końca nie wiem, jak znaleźli się w Częstochowie... Cóż, bardzo dziękuję za pomoc.

Bożena

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu - 6 lata 3 tygodni temu #33330 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Łosiewicz, Juzinkiewicz
ojcowie Władysława i Zofii byli kucharzami w majątkach i zapewne dlatego tak często się przemieszczali.

a przy kolejnym dziecku(brat Władysłąwa) Leopold Łosiewicz był dzierżawcą Grzegorzewa
Ostatnia6 lata 3 tygodni temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie