Poczatek poszukiwan - prosba o pomoc - Gabriela Kaczmarek Czestochowa

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu - 11 miesiąc 1 tydzień temu #44927 przez Urszula Anna Trojak
Witajcie,

Rozpoczelam swoja przygode poszukiwania przodkow niedawno, udalo mi sie siegnac do XVIII wieku w niektorych liniach – glowne poszukiwania rodziny z lubelszczyzny na lub gens.Jest mi bardzo trudno znalesc jakiekolwiek dane dotyczace mojej babci od strony mamy.

Mam bardzo malo informacji jak rowniez wiele osob z mojej rodziny nie zyje. Czy ktos moglby mnie nakierowac na jej poszukiwania?

Z wiadomosci, ktore posiadam:

Gabriela Kaczmarek urodzona 10/01/1920 Czestochowa

poznala sie z moim dziadkiem na robotach w Niemczech
po wojnie wrocila z mezem (moim dziadkiem) w jego rodzinne strony na lubelszczyzne.

Ze strony Bad Arlosen wiem ze urodzila sie 10/01/1920 (lub 01/10/1920 - ale bardziej sklaniam sie ku pierwszej formie) w Czestochowie.

Nie moge znalesc jej aktu urodzenia tutaj na Czestochoskim archiwum - czy to znaczy ze rok 1920 nie zostal jeszcze zindeksowany?

Z przekazanych informacji wiem ze jej rodzice to:
Stanislaw Kaczmarek
Florentyna - brak informacji o nazwisku panienskim
rodzeinstwo:Irena, Krystyna oraz brat - brak informacji o imieniu.

Niestety nie moge znalesc zadnych powiazan, ani aktu malzenstwa Stanislawa i Florentyny ani zadnych innych aktow nawet sugerujacych ze to moge byc Gabrieli rodzina.

Bardzo serdecznie prosze o pomoc.

Dziekuje i pozdrawiam
Ula
Ostatnia11 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Urszula Anna Trojak od. Powód: dodanie akapitow i odstepow

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu - 11 miesiąc 1 tydzień temu #44928 przez Barbara Szwarcer
Proszę napisać lub zadzwonić do USC Częstochowa i poprosić o sprawdzenie w roku 1920 . Może się okazać, że jeszcze nie oddano do AP. 
 

B. Szwarcer
Ostatnia11 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu #44929 przez Urszula Anna Trojak
Bardzo, ale to bardzo dziekuje!

Wlasnie tam dzwonilam... 

Czlowiek z ktorym rozmawialam powiedzial ze rocznik 1920 nie zostal jeszcze wyslany, co wiecej sprawdzil i ma rekord o takich danych jak rowniez data urodzenia sie zgadza! jedyne co to okazalo sie ze ma wpisane imie Gabriele a nie Gabriela (nigdy o tym nie wiedzialam).

Teraz musze wyslac listownie zapytanie o ten akt, lub przez profil zauwany. Niestety mieszkam za granica i nie mam czegos takiego jak profil zauwany, wiec zostaje mi list... ale to i tak jest moj wielki krok milowy! 

Dziekuje jeszcze raz bardzo serdecznie :)

 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu #44930 przez Barbara Szwarcer
To dobra wiadomość. Proszę napisać list i wysłać. W liście podać adres mailowy do dalszej korespondencji (będzie szybciej). Odpisy z USC są płatne, teraz chyba około 30-40 złotych (to za odpis zupełny, jest w nim więcej danych). Po otrzymaniu informacji, proszę się podzielić z nami nowymi odkryciami.
Szkoda,  że nie wiadomo, która to parafia w Częstochowie. Może jakimś przypadkiem ktoś miałby skany z tego rocznika. Ale już coś Pani znalazła!!! Pozdrawiam
 

B. Szwarcer
The following user(s) said Thank You: Urszula Anna Trojak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu #44936 przez Urszula Anna Trojak
Pani Basiu, to niesamowite! Dla mnie to wielki krok, jestem taka podekscytowana...

Bardzo dziekuje.

Wiem ze dla kogos moze sie to wydawac nic, ale ja na mozliwosc znalezienia jakichkolwiek informacji czekalam latami - w mojej glowie, bo nie wiedzialam jak zaczac, nie wiedzialam nawet ze sa takie mozliwsoci... dopiero 3 miesiace temu zaczelam szukac i bardzo wiele informacji znalazlam na lubeskiej stronie metrykalnej (duza moja czesc rodziny pochodzi z lubelszczyzny).

Co wiecej, ten pan podczas naszej rozmowy wyszukujac mojej babci rekord, powiedzial mi ze to parafia Czestochowa - Zygmunt - a wiec znam juz parafie. Czy to znaczy ze jest jakakolwiek szansa na te skany? Czy moze mnie pani nakierowac kogo i gdzie zapytac?

Gabriele Kaczmarek
10.01.1920
Czestochowa - Zygmunt

Pozdrawiam bardzo serdecznie 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu - 11 miesiąc 1 tydzień temu #44937 przez Barbara Szwarcer
Ja niestety szukam w innych miejscach i nie mieszkam w Częstochowie .
W imieniu Pani Urszuli zwracam się z prośbą do wszystkich osób na forum. Jeśli ktoś ma skany urodzeń z 1920 z Częstochowy parafia Św. Zygmunta, prosimy o pomoc. 
Pani Urszula nie mieszka w Polsce, to jej świeże odkrycie. Jeśli ktoś może sprawić , żeby szybciej zabezpieczyć głód informacji ( znany wszystkim, którzy odkrywają nowe wątki rodzinne) to proszę jej pomóc.
Liczymy na odzew. 

B. Szwarcer
Ostatnia11 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie