Poczatek poszukiwan - prosba o pomoc - Gabriela Kaczmarek Czestochowa

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu #44945 przez Barbara Szwarcer
Może Pani jeszcze zadzwonić do Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej. Tam z pewnością jest ten akt i może nawet unikat.
Wtedy jest nawet szansa że odnotowano ślub Gabrieli lub jej zgon. Proszę spróbować. 

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu #44948 przez Urszula Anna Trojak
Dziekuje raz jeszcze za tak duza pomoc :)

Oczywiscie napisze list, wysle i bede cierpliwie czekac. Dziekuje za sugestie z zostawieniem email adresu i numbery telefonu - usprawni to komunikacje urzedowi po otrzymaniu listu - to swiety pomysl.  Licze sie odczywiscie z kosztami - nie stanowia zadnego problem, jakby sie dalo to bym oplacila wszystko na raz aby to wszystko wiedziec, oczywiscie wiem ze tak sie nie da :)

Babcia Gabriela zmarla w rodzinnym miescie mojej mamy - bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania w Polsce. Jak tylko bede w Polsce moge tam sie udac, jednak tak jak Pani napisala - chcialabym usyskac pelny odpis aktu urodzenia, bo bedzie w nim wiecej informacji.

Podejrzewam, ze w akcie zgonu malo co znajde. W akcie zgonu bedzie data i miejsce urodzenia - to juz wiem oraz imiona rodzicow - to tez wiem o ile to sa prawidlowie informacje. 3 corki mojej babci Gabrieli zyja - 2 corki sa juz po 75tce i maja bardzo ograniczona wiedze i pamiec - czesc informacji niestety juz im sie myli. Najmlodsza corka - moja mama - stracila swoja mame (moja babcie Gabriele) majac 7 lat, jak bardzo chce mi pomoc, to wie i pamieta najmniej.

Akt urodzenia Gabrieli przebywa nadal w Urzedzie Stanu Cywilnego w Czestochowie - co wiem po rozmowie z panem z tego urzedu. 

Jak tylko usyskam jakiekolwiek informacje bede informowac na bierzaco :)

jeszcze raz, serdecznie dziekuje

Ula

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu - 8 miesiąc 1 tydzień temu #45271 przez Urszula Anna Trojak
Dzien dobry,

Pani Barbaro, pisze tutaj z informacja co udalo mi sie uzywac :) to w duzej mierze dzieki Pani!

Po rozmowie telefonicznie z USC w Czestochowie okazalo sie ze akt urodzenia mojej babci Gabrieli jest w procecie tranzycji z USC do Archiwum (rocznik 1920 - wiec tylko co przeszlo 100 lat).

Wyslalam list, dokonalam zaplaty i...

Moim oczom ukazaly sie wszystkie nowe i rzetelne tym razem dane :)
Moim juz wiekowym ciociom (corkom Gabrieli, no coz wszystko co mowimy sie pomieszalo stad tez nic kompletnie nie moglam znalesc, teraz po uzyskaniu informacji, na samej Genetece doszlam poki co do...

rodzicami Gabrieli byli Walenty Kaczmarek i Maria (Marianna) z domu Cielas. W linii Walentego doszlam do jego az pradziadkow ze strony matki czyli dla moich 5x pradziadkow - to niesamowite!!!! I prawda bylo to ze tak jak ktos mi napisal na jeden z grup na FB - jak uda Ci sie rozszyfrowac informacje te okolo wojenne (100 lat temu) to pozniej pojdzie juz latwiej. Szczerze nie wierzylam ze to sie stanie. 

Mam wielka radosc i... ide po wiecej :)

Teraz wiem ze Gabrieli brat (nie wiadomo czy starszy czy mlodszy) ciociom sie wszystko sie pomieszalo wiec nic nie jest pewne. Stanislaw Kaczmarek - wyemigrowal do Francji - znalazlam takowa osobe na MyHeritage, data urodzenia nawet pasowalaby Maj 1921 w Czestochowie - czyli 1,5 roku mlodszy od Babci. 

Czy bylaby Pani tak mila i powiedziala mi czy jest mozliwosc ze udaloby mi sie uzystac Stanislawa Kaczmarka akt urodzenia z USC w Czestochowie - jezeli data urodzenia by sie zgadzala to bylby to on? Mysli Pani ze to mozliwe?

Jeszcze raz dziekuje za pomoc 

Pozdrawiam cieplo Ula 
Ostatnia8 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Urszula Anna Trojak od.
The following user(s) said Thank You: Barbara Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu - 8 miesiąc 1 tydzień temu #45272 przez Barbara Szwarcer
Wspaniałe wiadomości i cieszę się, że Pani się nimi podzieliła. 
W Polsce istnieją przepisy zezwalajace USC na wydawanie aktów potomkom w linii prostej, a brat Gabrieli, Stanisław już do nich nie należy. 
Nie mam żadnego doświadczenia z USC w Częstochowie , czy można tam coś załatwić. 
Ale księgi są jeszcze w innych miejscach.  Zna Pani parafię (św. 'Zygmunt?) może więc napisać lub zadzwonić do parafii z prośbą o pomoc w wyszukaniu aktu urodzenia Stanisława. 
Księgi mogą też być w Archiwum Archidiecezjalnym  w Częstochowie. Tam podobno najlepiej  napisać tradycyjny list i czekać. 
Może też się zdarzyć, że ktoś z  forum ma prywatne zdjęcia lub w jakiś inny sposób może pomóc. W imieniu własnym i Pani Urszuli proszę o pomoc. 
Pozdrawiam
​​​​​​

B. Szwarcer
Ostatnia8 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Barbara Szwarcer od.
The following user(s) said Thank You: Urszula Anna Trojak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu - 8 miesiąc 1 tydzień temu #45273 przez Jacek Tomczyk
Księga urodzeń  parafii św. Zygmunta z 1921 roku jest zarówno w USC jak i w Archiwum Archidiecezji. Ja bym pisał do USC, Pozdrawiam
 
Ostatnia8 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Jacek Tomczyk od.
The following user(s) said Thank You: Barbara Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie