Mirowscy przed rokiem1835

Więcej
15 lata 8 miesiąc temu #613 przez Sabina Kasoń
Replied by Sabina Kasoń on topic Odp:Mirowscy przed rokiem1835
Pani Joanno,
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety nie udało mi się na razie niczego wyszukać o Ludwice Mirowskiej, ale to prawdopodobnie dlatego, że dopiero niedawno zajęłam się badaniami genealogicznymi mojej rodziny i na razie przekopuję rodzinne archiwa.
Poszukiwania w Kłobucku będę musiała zacząć od mojej pra-babki - córki Ludwiki -Kamili Woch- ponieważ o niej wiem więcej - pewnie wtedy dowiem się też czegoś więcej o Ludwice.
Pozdrawiam serdecznie i będę się odzywać w miarę gromadzenia nowych informacji,
Sabina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 7 miesiąc temu #643 przez Joanna Tomżyńska
Replied by Joanna Tomżyńska on topic Odp:Mirowscy przed rokiem1835
To chyba cud! Przez czysty przypadek udało mi się znaleźć tych Mirowskich o których pytałam.
Paweł Mirowski ur. się w 1810 roku we wsi Jaworzno, za Krzepicami, wtedy parafia Parzymiechy, potem rodzice przenieśli się do Mokrej, gdzie jego ojciec Józef Mirowski był gajowym lasów rzadowych. Matka miała na imię Gertruda, dwojga nazwisk, w akcie ur.syna wpisana Zygmuntowa, a akcie ślubu z Burbińskich.
I jedna ciekawa rzecz, sołectwo w pobliżu Jaworzna nosi nazwę Mirowszczyzna- , do 1882 były to tereny niezamieszkałe- Wikipedia podaje że nazwa pochodzi prawdopodobnie albo od imienia Mirosław albo od nazwiska Mirowski. Pytanie do Państwa kochanych specjalistów
Czy znajdę gdzieś informację na temat lasów rządowych na przełomie 18-19 wieku,kto obejmował funkcję gajowych- kto strzelców- (inny Mirowskich wpisany jest jako strzelec w tychże lasach.). Czy były to stanowiska dziedziczne?
A może ktoś z państwa natknął się na Mirowskich z Mokrej lub Jaworzna , czy tych okolic. Interesuje mnie przełom 18-19 wieku.
Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie