Lipicze

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #1236 przez Mariusz Kolmasiak
Replied by Mariusz Kolmasiak on topic Odpowiedź:Lipicze
„Muszę moich przodków odnaleźć, bo nie chcę, by byli bezimienni”

Dobrze ujęta w słowa idea, która przyświeca nam wszystkim.


Pozdrawiam!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1307 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Odpowiedź:Lipicze
Dzien dobry,

Znam Lipicze z opowiadan rodzinnych. Otoz siostra mojego dziadka Wladyslawa (z domu Slomka) wyszla za maz za syna Stanislawa Ziolkowskiego - Juliana. Mieszkala w Lipiczu do okresu wywlaszczenia.
Grob Stanislawa Ziolkowskiego herbu Korczak i jego syna Juliana (a nie jak podane na stronie internetowej - Juliany) znajduje sie na cmentarzu w Klomnicach. Zona Juliana - Wladyslawa pochowana jest na cmentarzu Kule w Czestochowie. Natomiast dziadek Stanislawa Ziolkowskiego jest pochowany na starym cmentarzu w Radomsku. Bylam tam 2 lata temu i zrobilam zdjecia starego grobu z konca XIX wieku.
Z majatku w Lipiczu pozostala aleja prowadzaca od drogi do dawnego dworu, kilka wiekowych kasztanow, kapliczka o ktorej jest wzmianka na internecie. Stoi na rozdrozu, pod bardzo starymi brzozami. Zrobilam zdjecie latem bedac tam z moim mezem.
Moja mama i ciocie bywaly w Lipiczu i pamietaja dobrze ten majatek. Ja staram sobie go wyobrazic na podstawie ich opowiesci i zdjec z domowego archiwum.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1308 przez Majka Dąbrowska
Replied by Majka Dąbrowska on topic Odpowiedź:Lipicze
Posiadam jedynie zlepek informacji. Ciężko z tego wysnuć jakąś całość. Moja prababcia urodziła się w Szymanowie pod Warszawą. Jej ojciec miał na imię Michał (to wiem od marca tego roku), nie wiem gdzie się urodził.
Rodzinę prababcia miała też w Rzerzęczycach. Mieszkała jakiś czas w Częstochowie i Radomsku. Posiadam kilka zdjęć (typu Cabinet Portrait) datowanych między 1910 - 1919 rokiem. Na wzorze do haftu z 1883r. występuje jeszcze miejscowość Dąbie (ale co do tego też nie mam pewności).
Nie wiem jak rozległa była rodzina Ziółkowskich. Może to zwykła zbieżność nazwisk. Serdecznie pozdrawiam. Majka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1309 przez Majka Dąbrowska
Replied by Majka Dąbrowska on topic Odpowiedź:Lipicze
Może komuś uda się odczytać bazgrołki mojej ciotecznej prababki? :) Moim zdaniem napisano tam: Cela Ziółkowska, Dąbie 30 V (18)83r.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1310 przez Majka Dąbrowska
Replied by Majka Dąbrowska on topic Odpowiedź:Lipicze
I jeszcze ukochane zdjęcie mojej prababci. Może w archiwum rodzinnym, ktoś będzie miał podobne zdjęcie?...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 6 miesiąc temu #1311 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odpowiedź:Lipicze
Chodzi chyba o dzisiejsza dzielnicę Częstochowy- niegdyś osobna administracyjnie jednostka - wieś Dąbie , pierwotnie osada młynarska.
Proszę jeszcze o jakieś dane o Ziółkowskich.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie