Kulawik, Wolnik

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1476 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Co zrobić? Oczywiście że powinnaś się cieszyć ponieważ przekazane przez Ciebie fakty pasują jak ulał. Po kolei:
Szczepan Kulawik urodzony w Siedlcu Dużym był dwa razy żonaty. Pierwszą żoną była Teresa Bąk a drugą Józefa Cesarz.
Z Teresą zd. Bąk Szczepan miał:
- Szymona ur.19 września 1845 w Siedlcu Dużym. Szymon zmarł 12.11.1903 w Siedlcu Dużym.
- Wojciecha ur. W 1850 roku w Siedlcu Dużym .Daty zgonu nie ustaliłem.
Z żoną Józefą z domu Cesarz Szczepan miał:
- Jana ur.03.08.1869 Siedlec Duży
- Antoninę ur. 18.04.1873 w Siedlcu Duzym
- Aleksandra ur. 1860 w Siedlcu Duzym.
Zstępnych Szczepana tj. Jana, Antoniny i Aleksandra „darujemy sobie” a zajmiemy się Wojciechem
Wojciech Kulawik poślubił Mariannę z domu Wolniak urodzoną w 1847 r „w Prusach”.
Z tego małżeństwa były dzieci: Franciszek Kulawik ur. 1875 „Prusy”, August Juliusz (dwojga imion) ur.1877 „Prusy”, Michał ur. 1879 ” Prusy” i Aleksander ur.1883 „w Prusach”.
Dalszych losów Franciszka, Michała i Aleksandra nie znam .W Księdze nie ma na ten temat wzmianki bo pewnie bym zauważył (głowy nie dam).
Natomiast August Juliusz Kulawik syn Wojciecha i Marianny ożenił się z Julianną zd. Dyja. Kiedy i gdzie się ożenił db. Z tego małżeństwa były dzieci: Bronisław ur.11.06.1905 Grodziec, Genowefa ur.1912 Grodziec, Julian ur. 14.10.1907 Grodziec i Otylia ur.21.02.1914 również w Grodźcu. Otylia zmarła rok póżniej (w 1915).

Wszystkie w/w informacje pochodzą z Księgi Ludności Gminy Rudnik Wielki a dotyczą Kulawików zamieszkałych we wsi Siedlec Duży. Tam mieszkały. Nie wiem kiedy i dokąd wymeldowały się bo nie przywiązywałem do tego wagi. Z całym szacunkiem ale były już dla mnie „siódmą wodą po kisielu”.
Twierdzisz, że „wszystko by pasowało oprócz tego, że pradziadkowie Marianna i Wojciech może i mieli 4 synów a nie 3,ale mieli też córkę Annę, moją babcię, której zdjęcie mam i o której mi mama dużo opowiadała.” Ja nie neguję, że była również Anna. Stwierdzam tylko , że nie urodziła się i nie mieszkała w Siedlcu Dużym. Nie podajesz jej daty ani miejsca urodzenia. Jej ojciec Wojciech na pewno urodził się w Siedlcu ale żonę miał z Prus. Prawdopodobnie „w Prusach” po ślubie zamieszkał bo tam przecież urodziły się ich dzieci. Pytanie czy Kulawikowie przed wyjazdem do Będzina nie mieszkali jeszcze w rodzinnej wsi Wojciecha ?. Możesz to sprawdzić wertując Księgę w Archiwum częstochowskim.
„Babcia Anna często jeżdziła do swego brata Augusta do NIegowonic,gdzie On się potem osiedlił. No i co teraz zrobić?” Jak to co. Potwierdzić, czy to „ten August” był dwojga imion, i czy jego dzieci urodziły się w Grodżcu. Zgaduję, że babcia Anna urodziła się w Grodźcu. Ja nie mam wątpliwości że to „ten Wojciech i Marianna”. Za dużo faktów „pasuje”. Powodzenia i poinformuj proszę o tym że miałem rację.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1478 przez Bogusława Dąbrowska
Replied by Bogusława Dąbrowska on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Dzień Dobry Florianie! Oczywiście miałeś rację!Przecież mam dane dotyczące ur i zgonu mojej babci Anny(15.04.1891-17.02.1957).Urodziła się i zmarła w Będzinie juz po powrocie z Pru s.Teraz zajmę się szukaniem (może znajdę?)rodziców Szczepana Kulawików i jego żony,a także uzupełnię dane zstępnych moich stryjecznych pradziadków.Tobie bardzo,bardzo dziękuję za wielką pomoc.Mam jeszcze pytanie:Czy masz dane dotyczące dzieci ,wnuków itd Szumona i Józefy Kulawik?Pozdrawiam.Bogusia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1479 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
szymon był jedynym bratem Wojciecha. To jest właśnie moja linia po kadzieli. Oczywiście że mam wszystkich do współczesnie żyjących.Boję się tylko,że nie wszystkich interesuje ten wątek,więc pisz prosze na mojego maila fhuras@poczta.onet.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1505 przez Inna Kart
Replied by Inna Kart on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Witam
Ja mam to jeszcze nie opracowane (brak czasu) ale nazwisko Kulawik - występowało w mojej rodzinie,nie jestem pewna (to boczna linia) wydaje mi się ,że mieszkali albo w Przystajni albo w Kuźnicy Starej.Byli to kuzyni mojej mamy - mieszkali tam przed II wojną i chyba jeszcze tuż po wojnie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #1565 przez Bogusława Dąbrowska
Replied by Bogusława Dąbrowska on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Witaj Inko.Bardzo proszę,jeśli będziesz miała jakies dane dot.Kulawików którzy występowali w Twojej rodzinie,proszę o kontakt :bogusha53@interia.pl z góry dziękuję i pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #1569 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:Kulawik, Wolnik
Przeglądając swoje stare fiszki znalazłem następujące informacje:
Kulawik Henryk ur.14.06.1917 Stany Zjednoczone syn Ludwika i Katarzyny Garncarzówny zamieszkały Rudnik Wielki został dopisany do listy „Spis poborowych Urzędu Gminy Rudnik Wielki rok 1917” (Archiwum Cz-wa Zespół 124, sygnatura 63) (pytałaś kiedyś o Kulawików z Rudnika.)
Druga fiszka o tresci:
Kulawik Władysław ur. 16.12. 1890 syn Piotra i Elżbiety ,zamieszkały Rudnik Wielki został dopisany do „Listy popisowych Gminy Rudnik Wielki (Archiwum Cz-wa Zespół 124 sygn. 62)
Może to ktoś z twojej rodziny ? bdb.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie