Za nami kolejne spotkanie Towarzystwa Genealogicznego Ziemi Częstochowskiej.

10 października referat o akcji ratowania grobów częstochowskich wygłosiła Pani Anna Woźnicka.

Wcześniej jednak prezes Jacek Tomczyk zaproponował akcję publikowania zdjęć ciekawych nagrobków na naszej stronie internetowej. Dlatego gorąco zachęcamy do nadsyłania takich zdjęć, a także innych ciekawych fotografii dotyczących genealogii.

Juliusz Sętowski zaprosił uczestników spotkania na promocję (31 października - środa, godz. 17.30, Ratusz) jego nowej publikacji "Cmentarz ewangelicko-augsburski, przewodnik biograficzny". Wyjawił również plan wydania drukiem zbioru nekrologów częstochowskich publikowanych w Gońcu Częstochowskim na początku XX w.

Pani Anna opowiedziała o idei ratowania grobów i powstaniu Komitetu Opieki nad Zabytkami Cmentarzy Częstochowskich. Jak co roku, 1 listopada organizowana jest kwesta na terenie cmentarzy Rocha i Kule. W tym roku pieniądze zbierane są na odnowienie nagrobków rodziny Mączyńskich i Mężnickich. Na przestrzeni kilku lat udało się już odnowić 7 grobów. Osoby chętne do wzięcia udziału w kweście proszone są o zgłaszanie swojego akcesu do Jacka Tomczyka. 


Logowanie