Akta konsystorskie parafii Przybynów

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27939 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Akta konsystorskie parafii Przybynów
Panie Rafale
Pisałem o tym już w innym poście ale powtórzę, bo nie wiem czy Pan o tym wie. W Archiwum Ksiąg Wieczystych w Sądzie Rejonowym w Myszkowie znajdują się stare księgi hipoteczne z XIX w. Wiem, że na pewno jest tam Przybynów, zatem Suliszowice pewnie też (albo w SR Zawiercie). Swoją drogą jest to bardzo pouczająca lektura, a zakładki w takich księgach zdarzają się przepiękne np. gazeta z lat 18..., mapy jeometrów pięknie wyrysowane, wykaligrafowane i pokolorowane. Jeśli ktoś by odwiedził ten Sąd to proszę o informację jak w tej chwili wygląda dostęp do tych ksiąg, bo sam się też tam wybieram jak tylko czas pozwoli.

pozdrawiam
Krystian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27942 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Akta konsystorskie parafii Przybynów
Dziękuję bardzo! To będę musiał tam podjechać - zdam Państwu sprawę z wizyty.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27961 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Akta konsystorskie parafii Przybynów
Dzięki Krystianie za link do akt konsystorskich dot. parafii przybynowskiej. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy jak natrafiłeś na ten skan na familysearch.org? Widzę że ten zbiór ma kompletnie nic nie mówiącą nazwę i nie jest chyba w żaden sposób zaindeksowany w zbiorach Mormonów. Tym bardziej gratuluję takiego znaleziska.

Czy oryginał jest w archiwum diecezjalnym w Częstochowie? Jeśli tak to może wśród dokumentów zeskanowanych tam przez Mormonów są też relacje z wizytacji dziekańskich w przybynowskiej parafii. To podobno również ciekawe źródło informacji o historii parafii.

Przeglądam te 900 stron akt i jest tam naprawdę wiele perełek. Dla genealogów bardzo ciekawym dokumentem wśród zeskanowanych tam pism jest list z 1885 roku nowo mianowanego proboszcza parafii przybynowskiej w którym donosi o opłakanym stanie parafian:
familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9Y9H-Q3Q?i=517

Pozdrawiam,
Zbyszek
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Zdzisława Rajczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27976 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Akta konsystorskie parafii Przybynów
Panie Zbyszku...
Księgę znalazłem przypadkiem. Na stronie głównej familysearch wszedłem w zakładkę catalog, place - Przybynów i search. Pojawiły się 3 linki które przeglądałem po kolei. Warto w ten sam sposób poszukać innych miejscowości.

Co do oryginału to według mormonów znajduje się on w AA Częstochowie innej wiedzy nie posiadam.

BTW nie da się jakoś ściągnąć tej księgi hurtem na komputer? Może ktoś zna jakiś sposób?
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #28005 przez Caroline Brymora
Replied by Caroline Brymora on topic Akta konsystorskie parafii Przybynów
Such a treasure :)

Very sad that I cannot read it - I hope my relatives here will let me know if they see anything important for me!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #28007 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Akta konsystorskie parafii Przybynów
We certainly will!
The following user(s) said Thank You: Caroline Brymora

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie