Szukam dat urodzenia przodków.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #29641 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Szukam dat urodzenia przodków.
Tu ma Pan ślub 19-letniego Antoniego Czerwika z Salomeą Kołodziejówną 4 II 1808. Z aktu wynika, że rodzice Antoniego chyba już nie żyli:

familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9TR...362665001&cc=2115410

A tu chrzest tegoż Antoniego 6 VI 1790, s. Stanisława i Gertrudy:

familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GTP...954718601&cc=2115410

Wyszukiwarka TGZCz daje jeszcze:

1767 Koziegłowy 56 Antoni Czerwik rodzice: Mateusz Regina
Ostatnia6 lata 11 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29642 przez Ryszard Czerwik
Replied by Ryszard Czerwik on topic Szukam dat urodzenia przodków.
Na początku Panu Rafałowi serdecznie dziękuję za pomoc w poszukiwaniach. Powiem jasno chodzi o ten link www.genealodzy.czestochowa.pl/forum/tlum...-act-4-czerwik#16243 i datę chrztu Antoniego Czerwika który w 1812 roku liczył 50 lat o którego pytał Pan Henry z USA w dołączonym na forum załączniku który wziął z strony familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9PW...362233601&cc=2115410 .Gdybym poznał imiona rodziców chrztu Antoniego Czerwika z około 1762 roku ( 50 lat od 1812 roku )to mógłbym zobaczyć czy byli to Sebastian Cyrwik Czerwik i Marianna Cyrwik.Jeśli tak to Antoni byłby bratem Sebastiana Czerwika którego chrzest był w dniu 8 stycznia 1764 roku. Wczoraj przeglądałem zapisy chrztów z lat 1762 w dwóch księgach z Poczesnej na stronie familysearch lecz nie znalazłem tam informacji o chrzcie Antoniego i nie wiem czy nie pominąłem tego wpisu podczas przeglądania.

Ryszard 2

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29645 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Szukam dat urodzenia przodków.
Wiek rodziców często jest bardzo przybliżony - jeśli piszą, że miał 50 lat, mógł mieć zarówno 35, jak i 55. W wyszukiwarce takiego nie ma, jest tylko ten z Koziegłów. Mógł też to być jakiś inny Czerwik, którego tylko nazywano Antonim, a ochrzczono go pod zupełnie innym imieniem. Albo Antoni pod innym nazwiskiem-przezwiskiem - zdaję się, że parę dni temu podałem link do osoby Czerwik vel Mączak. Nic nie jest proste - takie są uroki genealogii...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29647 przez Ryszard Czerwik
Replied by Ryszard Czerwik on topic Szukam dat urodzenia przodków.
Trzeba wierzyć że jeszcze znajdą się zapisy o osobach z drzewa genealogicznego mojej rodziny które być może uzupełniłyby także wiedzę o przodkach Pana Henry który już cztery lata temu chciał porównać dane których zbieranie wymaga wiedzy i czasu na poszukiwania.
Dziękuję za dotychczasową współpracę Panu Rafałowi i wszystkim którzy mi pomagali i nie ukrywam że liczę na nowe wątki w tym temacie.

Ryszard 2

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29655 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Szukam dat urodzenia przodków.
familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GPW...364154001&cc=2115410

To link ewentualnie załączony plik. Numer powinien być 21 nie 24.
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Ryszard Czerwik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29662 przez Ryszard Czerwik
Replied by Ryszard Czerwik on topic Szukam dat urodzenia przodków.
Dziękuję Pani Joannie za dodanie załączników jeśli ktoś z dalszej rodziny będzie szukał archiwalnych zapisów o przodkach znajdzie je teraz szybciej.
Co do samego linku mogę powiedzieć że była Pani jednomyślna z Panem Tomaszem który tydzień wcześniej umieścił taki sam na forum więc już mam taką informację którą tam podano.Pomimo to uważam że może przydać się i powtórzenie zwłaszcza jak się poszukuje dobrych wiadomości na stronie Towarzystwa Genealogicznego Ziemi Częstochowskiej.
Pozdrawiam

Ryszard 2

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie