Odp:koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17533 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Hetner moglo byc pisane

Hetzner a to pochodzi z Niemiec Frankoni
The following user(s) said Thank You: Regina Stępnik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17534 przez J K R
Replied by J K R on topic koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Pani Grażyno proszę spojrzeć na akt urodzenia Reginy córki Krygierowicza, nie ma ojca na chrzcie a są np. Gnoiński i chyba jego żona. Gnoiński Franciszek z tego co pamiętam był posłem, więc to może jest jakiś ślad.

JKR.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17587 przez Grażyna Rebell-Cieniewska
Replied by Grażyna Rebell-Cieniewska on topic koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Panie Janie - bardzo dziękuję za link do rozprawy K.Rędzińskiego - udało się ją otworzyć dopiero w sobotę. Rzecz bardzo ciekawa i godna polecenia wszystkim, których przodkowie mogli wówczas chodzić do szkół, wiele nazwisk i uczniów i nauczycieli ale też mieszkańców wnoszących petycje. Jest także mój Józef Krygierowicz. Dzięki bibliografii można temat jeszcze pogłębić.
Przy okazji godny polecenia jest także artykuł o polonii w Mandżurii i działalności Sokoła.
Zwrócił Pan moją uwagę na świadków chrztu mojej praprababki, co skłoniło mnie do przeanalizowania innych wpisów i dostrzegłam (gapa) dopiero teraz, że w innym akcie pojawia się Krygierowiczowa Regina lat 33 rolniczka mieszkająca w Zborowskie.
Pojawiło się więc kilka tropów i ruszał je sprawdzać.
Gdyby jednak ktoś z Państwa spotkał gdzieś nazwisko Krygierowicz będę wdzięczna za wiadomość.
Pozdrawiam Grażyna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #18033 przez Josef Weber
Replied by Josef Weber on topic Odp:koloniści niemieccy Puszczew, Węglowice
Witam,
Nazwiska HETTNER oraz HETNER w Heilmannswalde/Puszczew znajdzie Pani w www.szukajwarchiwach.pl/8/118/0/2#tabZespol
Na tym linku spotyka sie te nazwiska od 1811 / 1812 bardzo czesto.

Pozdrowienia
J. Weber
joweber.blogger.de/
The following user(s) said Thank You: Regina Stępnik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #28028 przez Katarzyna Góra
Replied by Katarzyna Góra on topic Nicia
Witam,
Niedawno odkryłam, że mamą mojego pradziadka była Ludwika Nicia z Węglowic, która w roku 1874 poślubiła Józefa Krawczyka (nr aktu ślubu 23 ). Najprawdopodobniej osiedlili się w Popowie - gdyż tam właśnie urodził się mój pradziadek - Michał Krawczyk.
Gdzie szukać informacji o Niciach?
Pozdrawiam
Kasia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #28029 przez Katarzyna Góra
Replied by Katarzyna Góra on topic Nicia
Witam,
Niedawno odkryłam, że mamą mojego pradziadka była Ludwika Nicia z Węglowic, która w roku 1874 poślubiła Józefa Krawczyka (nr aktu ślubu 23 ). Najprawdopodobniej osiedlili się w Popowie - gdyż tam właśnie urodził się mój pradziadek - Michał Krawczyk.
Gdzie szukać informacji o Niciach?
Pozdrawiam
Kasia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie