Fertner

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11782 przez Marzena Kołodziejczyk
Fertner was created by Marzena Kołodziejczyk
Dobry Wieczór,
rozpoczynam podróż do przeszłości polegającą na zebraniu wszystkich wiadomości o rodzinie Fertnerów i rodzinach spokrewnionych- Pleszyńskich, Fijałkowskich, Raczyńskich.Drzewo znam z my.heritage i wlasnych poszukiwań. Będę wdzięczna za adresy zamieszkiwania, adresy sklepow, cukierni, zdjęcia i wszelkie informacje o zbiorach w muzeach autorstwa Fertnerow.
Priorytet ma zdjęcie Helenki - córki aktora Antoniego Dezyderiusza Fertnera. Jestem w posiadaniu wielu zdjęć i informacji o rodzinie, gdyż jestem prawnuczka Wiktorii Fertner, jednej z trzech sióstr Antoniego Fertnera aktora.Bardzo będę wdzięczna za chęć nawiązania kontaktu na dłużej, gdyż moim zamiarem jest przyjazd do Czestochowy i osobiste przejscie po wszystkich miejscach związanych historycznie z rodziną. Potrzebuję duchowego przewodnika, ktory przygotuje mnie do takiego spaceru. Z gory wszystkim dziękuję.Może ja też coś nowego wniosę do historii rodu Fertnerów.
Marzena Kołodziejczyk-prawnuczka Wiktorii Fertner
Rumia k/Trójmiasta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #11783 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Fertner
Droga Marzeno,
mogę podesłać na mejla drzewo Fertnerów, które opracowałem kiedyś bez specjalnej okazji. Prawdopodobnie mam do tego plik "ged", jeżeli jesteś zainteresowana. Powodzenia w odtwarzaniu historii tej zacnej częstochowskiej rodziny
PG

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11784 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Bardzo dziękuję. Wszystko co moge otrzymać będzie wielkim prezentem. Plik "GED", chyba nie wiem co to jest.Jestem ciekawa co nowego wniesie Twoje/ Pana drzewo. Czy żyją potomkowie w Częstochowie? Wiem, ze nagrobki na Cmentarzu są obecne z nazwiskiem Fertnerów. Czy jest znany w Stowarzyszeniu jakis specjalny entuzjasta tej familii?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #11788 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Fertner
Plik z drzewem genealogicznym Fertnerów wywodzących się od Josepha Pfärtnera wysłany. Co do osób, z którymi warto pogadać o Fertnerach... Andrzej Kuśnierczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11794 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Jestem pod wrażeniem. Moja wiedza nie sięgala Moraw. Znalam rodzicow Karola, Piotra i Jozefa. Teraz bajka sie rozwija. Za to mam wiecej o pokoleniach pozniejszych. Wiktoria Fertner az do dzisiaj- to ja macham i pozdrawiam, jej siostry niestety bezdzietne,/zdjecia do wgladu/ oraz oczywiscie Antoni wujek mojej Babci. Poza tym tropię wszystkich pozostałych, zywych i umarłych. W Warszawie jest dużo nagrobków , w tym Katarzyny Fertner d. Fijałkowskiej, z córką Delfiną Lange i wnukiem Tomaszem Lange. Jest rowniez wielki grobowiec rodziny od Hipolita Bonawentury, oraz Antoni Klemens- dzialacz sportowy, cyklista zamilowany. Przepraszam musze przyjechac do Czestochowy, to pogadamy. Dziekuje, bede scigac Andrzeja Kusnierczyka.
Dziekuje za piękne drzewo. Najlepszy prezent na Swieta.Chyba moznaby zagadac sie na temat tej rodziny.A ja jestem straszna gadula.
The following user(s) said Thank You: Piotr Gerasch

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11804 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Fertner
W wędrówce szlakiem rodziny Fertnerów w Częstochowie nieodzowny będzie, jako przewodnik, Janusz Pawlikowski.

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie