Fertner

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13069 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Panie Piotrze,
Przepraszam za długa nieobecność i brak reakcji na drzewka otrzymane od Pana. Sprawy zawodowe na początku roku ograniczyły moje możliwości korespondencji.
Do Pana Janusza Pawlikowskiego pisałam przez fb. Dziękuję za podpowiedź.Dziś po pierwsze chciałabym zaprosić wszystkich zainteresowanych dziejami rodu Fertnerów na profil Antoniego Fertnera juniora na fb, do grupy Willa Fertnera pod Kogucikiem. Radość. Grupa dopiero powstala, ale kolejne wieści na temat losów willi aktora będą uzupełniane. Poza tym wszelkie uwagi, pomysły i pomoc jest mile widziana. Ziemia Częstochowska, jako miejsce urodzenia Antoniego Fertnera wydaje się właściwym adresatem tej informacji. Zapraszam w imieniu Antoniego Fertnera, syna aktora.Pozdrowienia.Marzena Kołodziejczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13070 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Pozdrawiam wszystkich,

W moich poszukiwaniach natknęłam się na prawdopodobne przekłamanie dotyczące Karola Fertnera - miedziorytnika i Karola Fertnera - muzyka.Publikacje dotyczące muzyki jasnogorskiej przedstawiają Karola Fertnera urodzonego w 1803 r. jako muzyka, tymczasem w 1803 roku urodzil sie na Morawach wg mnie miedziorytnik i malarz. Czy nie jest prawdą,że muzyk jasnogórski to syn Karola malarza, urodzony w 1829 roku ? Czy ktoś z państwa odkrył ten błąd? Czy ja się mylę w pokoleniach. Istotna sprawa, gdyż Karol nr I jest moim 3xpradziadkiem i chcialabym wiedzieć, czy bliżej mi do muzyka czy malarza ?:) To oczywiście już żart, ale ciekawość mnie nie opuszcza. Skąd brat mojej Babci nagle tak pięknie grał na skrzypcach ?
:) Marzena Kołodziejczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #13072 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Fertner
Zanim ktoś odpowie na pytanie Marzeny, powtórzę za TVP Polonia (program sprzed paru dni), że nadal poszukiwani są sponsorzy, którzy pomogą w uratowaniu willi aktora w Radości; jej zniszczenie byłoby stratą dla polskiej kultury. Antoni Fertner ma w dorobku około 500 ról teatralnych i filmowych. Jego akt urodzenia dostępny także z naszego Forum na Family, Częstochowa, urodzenia, parafia Św.Zygmunta 1874/nr 361.
Jak widzimy, rodzina bardzo utalentowana.
Teresa
Ostatnia10 lata 2 miesiąc temu edycja: Teresa Z. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13073 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Bardzo dziękuję za wiadomość.Poważni sponsorzy są bardzo potrzebni.O jego wielkości i talencie nie trzeba nikogo przekonywać. Był pionierem polskiego filmu.Bardzo państwa proszę o zainteresowanie, gdyż niewiadomo skąd nadejdzie pomoc. Bez szerszego poparcia będzie bardzo trudno odrestaurować willę w Radości.Co do metryk, poszukuję metryk dla II żony Heleny Pawłowskiej urodzonej w Piotrkowie, zmarłej w Grodzisku Mazowieckim, oraz śladów pozostawionych przez pierwszą żonę aktora pochodzącą z Piotrkowa Kazimierę Matyldę Habrowską. Ich rozwód odbył się w Warszawie w 1895 roku. Akt ślubu jest mi znany.I dopisek o rozwodzie w parafii ewangelicko-reformowanej.
Akt chrztu Antoniego Fertnera jest mi znany- dziękuję bardzo.
Marzena

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13253 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Dzień dobry,
Proszę o pomoc. Poszukuję kontaktu poważnego z osobą kompetentną w Czestochowie w sprawie ufundowania pomnika-ławeczki Antoniego Fertnera. Pomysł podala dziennikarka Joanna Skiba w maju 2012 roku na łamach gazety. Dziś najbliżsi krewni aktora chcą zrealizować ten projekt. Czy ktoś mógłby podać mail, telefon do osób decyzyjnych w mieście.
Z gory dziekuję za pomoc.
Marzena Kołodziejczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #13258 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Fertner
Czy jest potencjalny projekt takiego przedsięwzięcia i potencjalna lokalizacja?
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie