Fertner

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13487 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Jedyna informacja dostępna publicznie w sieci głosi,że Pani Helena urodziła się w Piotrkowie 10.12.1873 r. Zgody nie ma do końca, gdyż inni wskazują rok 1876 i na miejsce Warszawę.
Uczęszczała do tej samej Szkoły Deklamacji w Warszawie , do której chodził Antoni Fertner. Związek został zawarty lub nie/?/ w 1911 roku w Warszawie. W tym samym roku urodziła się córka Antoniego i Heleny - po matce Helena. Dziewczyna zmarła w wieku 22 lat i jej grób odszukałam w zeszłym roku na Powązkach.W tym samym grobowcu pochowani zostali potomkowie Józefa Lompy, Eugenia d. Fertner, żona Teodora Lompy, syna Józefa,Stanisław Dydak Raczyński mąż wnuczki Józefa pochodzący z Krzepic. Nie będę rozciagać tego wątku.
Wracając do żony Antoniego Fertnera, jedynie data urodzenia może być wskazówką.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13488 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Fertnerzy w Piotrkowie.
Po śmierci rodziców, 4 dzieci pojechała do Piotrkowa.Z pamiętnika Antoniego Fertnera wiadomo,że mieszkali w domu, w którym miał siedzibę teatr. Poszlam tym tropem i doszlam do jedynego teatru w Piotrkowie- Teatru Spana. Bracia Span Andrzej i Ksawery zawodowo trudnili się browarnictwem, miłością darzyli teatr. W kamienicy obok browaru zbudowali kamienicę mieszkalną, a w niej teatr.
Prawdopodobnie tam mieszkały dzieci Fertnerów, przy ul.Bykowskiej 41-43, dzis ul. Wojska Polskiego. Sądzę, że w tym teatrze Antoni Fertner rozbudził w sobie powolanie aktorskie. Z czasów Piotrkowa istnieją 2 fotografie: Antoniego i Wiktorii Fertner.
Piotrków to rownież miejsce ślubu mojej prababci Wiktorii Fertner.
Dużo nitek rodzinnych prowadzi z Częstochowy do Piotrkowa.
Pozdrowienia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13490 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Fertner
Moje dane:
Euzebia Balbina Fertner (1853 - 1919)
dom nr 505 w Częstochowie

Andrzej Fertner ( ur. 1880) Nowa Częstochowa)

Łukasz Pleszyński żona : Marianna z domu Książkowska
ich syn Bolesław - urodzony 1882 w Warszawie

Andrzej Fertner syn Jana i Euzebii Mączyńskiej
ur. 1880 w Nowej Częstochowie

Marianna Fertner ( córka Piotra i Pauliny) żona Michała Jarosińskiego

Roman Fertner i Olimpia z Ganów

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13496 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Łukasz Pleszyński miał 5 żon : Od p.Piotra dostałam Juliannę Józefę Vogt, matkę mojej Julianny Eleonory Pleszyńskiej praprababki i Aleksandry Pleszyńskiej, jej siostry rodzonej.
Teraz pomyślalam,że z 5 żon mogło być duzo rodzeństwa przyrodniego. Roman Fertner to brat przyrodni Teofila, reszta wymienionych to linia Piotra Fertnera, rzeżbiarza.
Dziekuję.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13572 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Fertner
Karol i Katarzyna Fertnerowie kupili w 1863 r. dom od Leopolda i Barbary Mężnickich.
Numer powinien być w akcie notarialnym (Budrewicza).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13573 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertner
Dobry Wieczór, czyli kupili już po ślubie ich syna Teofila.
Bardzo ciekawe, czy dojdzie Pan do konkretnych adresów. Wszystko na to wygląda. Bardzo dziękuję. Dla nas, dla rodziny jest to bardzo wzruszające otrzymywać takie informacje po wielu latach niewiedzy. Dziękujemy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie