Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #21006 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
1844r. młynarzami w Ostrowach są 3 x pradziadkowie mojej żony Jan Bisiński Nepomucena z Maciejewskich pochodząca m.Buk z wielkiego księstwa Poznańskiego,brat Maciejewskiej jest zarządcą na Zagórzu,w 1844 r. z Filipiną Bisińską żeni się Antoni Delowski 2 x pradziadek z(Maliny )Kłobuck.W 1859 r jak urodził się syn Antoniemu
Widać jego podpis pod metryką chyba znaczącą był postacią w Kłobucku.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #21058 przez Grażyna Rebell-Cieniewska
Replied by Grażyna Rebell-Cieniewska on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Z kolejną córką Bisińskich - Rozalią, urodzoną w 1823 w Buku, ożenił się Wojciech Oleśniewicz, ślub miał miejsce w parafii Miedźno w 1846 roku.
Wojciech był nauczycielem w Cykarzewie i moim 3xpradziadkiem.
Marku - czy masz informacje o dacie i miejscu ich ślubu a także ich rodzicach?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #21060 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Osada młynarska Ostrowy wchodziła w skład dóbr Zagórze - Ostrowy. Ostatnim właścicielem dóbr był wielki książę Michał Romanow. Po odzyskaniu niepodległości jego majątki przejęło państwo. 3 stycznia 1927 r. osadę młynarską Ostrowy o pow. 4.3229 ha od Skarbu Państwa nabył Tomasz Pilśniak za 6620 zł.
13 listopada 1928 r. osadę tę od poprzedniego właściciela za 12.000 zł nabyło małżeństwo Władysław syn Jana i Marianna z Nicponiów córka Antoniego Gromadzcy. W osadzie znajdowały się budynki mieszkalne, gospodarcze, młyn, drzewa owocowe, drzewa dzikie oraz krajzega.
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Flis /Cieśla/, Włodzimierz Szczerba

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #21069 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-266-116...,362934401,362946701
podpisy młodej pary pod metryką ,podpis świadków Maciejewskiego brata matki panny młodej i Antoniego Dylowskiego (Delowskiego,Dylewskiego),
Syn Antoniego ,Franciszek Wincenty Dylewski został zesłany na Sybir.
W 1808r i 1809r młynarzem w Ostrowach był Morga ,4 albo 5 osób z rodziny najbliższej młynarza Morgi zmarło,na pewno jakaś zaraza panowała.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #21074 przez Grażyna Rebell-Cieniewska
Replied by Grażyna Rebell-Cieniewska on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Marku - chyba nie wyraziłam się dość precyzyjnie - pytałam o informacje dotyczące rodziców Rozalii Bisińskiej i ich ślubu, to co dotyczy Oleśniewiczów mam "rozpracowane".

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #21077 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Mlyny i mlynarze - okolice Czestochowy
Metryk rodziny Bisińskich trzeba szukać w m.Buk lub okolicznych miejscowościach w Wielkopolsce ,nie szukałem tych metryk, Filipina i Rozalia córki Bisińskich urodziły się w m.Buk , ślad jest gdzie dalej szukać,nie wiadomo czy zachowały się metryki?
The following user(s) said Thank You: Grażyna Rebell-Cieniewska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie